O firmie

AD Stachura jest importerem i dystrybutorem części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych do samochodów. Dwadzieścia lat działalności pozwoliło nam zgromadzić doświadczenie niezbędne do stworzenia oferty zaspokajającej potrzeby klienta w sposób kompleksowy. Rozwój sieci oddziałów oraz serwisów partnerskich stał się głównym punktem strategii AD Stachura. Obecnie oprócz centrali firmy w Krakowie, działa siedemnaście oddziałów: Kraków II, Kielce, Nowy Targ, Bielsko-Biała, Nowy Sącz, Łódź, Będzin, Częstochowa, Warszawa I, Warszawa - Praga, Warszawa - Bielany, Chorzów, Rybnik, Wieluń, Opole, Kędzierzyn Koźle oraz Białystok.

 

Firma AD Stachura została założona przez Franciszka Stachurę w 1991 roku, z siedzibą przy al. Jana Pawła II w Krakowie. Pierwszy magazyn miał zaledwie 50 m2, a oferta składała się z 100 referencji i były to głównie części zamienne do Fiata 126p. Rozwój firmy zmusił pana Franciszka do szukania większego obiektu tak aby poszerzający się asortyment mógł się pomieścić. W 1994 roku hurtownia została przeniesiona na ul. Makuszyńskiego 24 w Krakowie (obecna siedziba AD Stachura jak i Autodistribution Polska) i tutaj nastąpił prawdziwy rozkwit firmy. Magazyn o powierzchni 1300 m2 mieścił kilka tysięcy pozycji głównie części do pojazdów produkcji krajowej. Firma zatrudniała w tym czasie 40 osób, a ilość referencji będących w ciągłej sprzedaży wynosiła 9000 tysięcy pozycji. W 1999 roku zostaje otwarty pierwszy oddział hurtowni w Kielcach, który prężnie funkcjonuje do dziś przy ul. Karczówkowskiej w tym mieście.

 

Przełomową datą był rok 2001 kiedy Franciszek Stachura zdecydował się zostać partnerem AD Polska i Autodisribution International czyli członkiem największej sieci hurtowni i serwisów w Europie. Pozwoliło to na dostęp do bezpośrednich producentów renomowanych firm w branży motoryzacyjnej takich jak Bosch, Valeo, Lukas, Hella, Gates, Delphi, Mann, Elring itd. W kwietniu 2008 roku został oddany do użytku nowy magazyn, którego powierzchnia wynosi 20 000 m2 a na każdym z czterech poziomów znajdują się taśmociągi umożliwiające szybkie wydawanie towaru. W chwili obecnej hurtownia zatrudnia ponad 600 profesjonalistów w dziedzinie motoryzacji. Ilość referencji dostępnych w sprzedaży przekroczyła 200 000 pozycji. W samej centrali klientów obsługuje 30 sprzedawców, a w terenie 50 przedstawicieli handlowych. Nasza flota to ponad 100 samochodów dostawczych dzięki którym towar do naszych klientów dostarczać możemy nawet do 4 razy na dobę. Forma składania zamówień jest dowolna klient może dokonać zakupu przez internet, wysyłając faks, dzwoniąc lub przyjeżdżając osobiście. Od początku działalności Hurtownia motoryzacyjna Stachura wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów budując tym samym wizerunek solidnego partnera w biznesie.

Copyright © 2011 ADPolska
All rights reserved

CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja:
Autodistribution Polska Sp. z o.o. | 31-752 Kraków, ul. Makuszyńskiego 24 | tel. 12 683 88 00, fax 12 643 78 82
e-mail: kontakt@adpolska.pl | NIP 872-207-62-58
KRS 0000034198 | XI Wydział Gospodarczy KRS Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia | Kapitał zakładowy: 14 580 500 zł
informacja o cookies