Wydarzenia

Rodzina czterech nowych rodzajów pasków wieloklinowych Gates

Ilustracja 1. Nowa generacja...

Nowy wygląd, nowa konstrukcja i nowa rodzina czterech pasków będą częstymi tematami rozmów podczas wprowadzania na rynek najnowszej generacji pasków Gates do układów napędu paska pomocniczego.


Nowy asortyment pasków Micro-V® trafi do dystrybucji w drugim kwartale bieżącego roku i będzie jeszcze bardziej nawiązywał do produktów Gates z segmentu OE.
Do wspólnych cech należą:

  • Ten sam charakterystyczny wzór po zewnętrznej stronie większości pasków
  • Faktura paska przypominająca produkty OE firmy Gates
  • Większa elastyczność odpowiadająca wykonaniu i konstrukcji pasków OE
  •  

Pochodzenie OE


Jako jeden z największych na świecie producentów pasków i części metalowych firma Gates blisko współpracuje ze wszystkimi znanymi markami samochodów. Asortyment OE jest punktem odniesienia dla wszystkich części dostarczanych na rynek wtórny, a nowa generacja pasków Micro-V jest efektem naturalnej ewolucji naszej oferty.


Materiały i technologie OE


Jakość mieszanki EPDM, której używamy do produkcji pasków OE, pozwoliła zwiększyć odporność na pęknięcia i niezawodność pasków nawet w warunkach ekstremalnych wahań temperatury. Paski Micro-V najnowszej generacji są produkowane z tego samego materiału i mają tą samą konstrukcję co paski OE. Trwałość i wytrzymałość zawdzięczają kordom wzdłużnym wykonanym z najnowocześniejszych materiałów.

 

Wartości rodzinne


Paski Micro-V firmy Gates zostały opracowane zgodnie ze specyfikacjami określonymi dla danych silników. Stworzyliśmy różne produkty, aby odwzorować różnice w konstrukcji pasków OE, takie jak różne wielkości i ustawienia kół pasowych, układy bez elementów napinających lub wymagające zastosowania pasków dwustronnych. W ten sposób określiliśmy cztery rodzaje pasków wieloklinowych Gates do różnych zastosowań.


Aby się odróżnić od innych producentów pasków, firma Gates zastosowała odmienny system oznaczeń — na opakowaniu i etykiecie paska — dla każdego z czterech rodzajów pasków.
Na „rodzinę czterech” pasków Gates Micro-V składają się:

  • Uniwersalny (dedykowany do 90% pojazdów jeżdżących w Europie)
  • Stretch Fit (doskonały do samochodów wyposażonych w pasek elastyczny bez napinacza)
  • Stop&Start (zaprojektowany specjalnie do samochodów wyposażonych w system stop-start napędzany paskiem)
  • Unique Fit (specjalny pasek do bardziej „wrażliwych” układów)
  •  

Firma Gates uważa, że lepsze oznakowanie i wyraźne rozróżnienie poszczególnych typów pasków wieloklinowych pomoże w doborze części i zwiększy świadomość mechaników w zakresie najlepszych technik montażu.


Zamawianie i wybór części


Firma Gates podjęła wszelkie starania, aby zamawianie nowej generacji pasków Micro-V i łączenie ich z dotychczasowym zapasem towaru na magazynie przebiegało bez komplikacji. Numery części pozostają bez zmian.


Katalog internetowy (www.gatesautocat.com) automatycznie wybierze odpowiedni pasek z „rodziny czterech” dla podanego zastosowania. To ułatwi pracę dystrybutorom części oraz zaopatrującym się u nich mechanikom.


Nowa generacja pasków Gates Micro-V firmy Gates pokrywa 98% zastosowań dostępnych na rynku. Gates oferuje rozwiązania do większości zastosowań, dzięki czemu stanowi najlepszy wybór na rynku części zamiennych.
 

Pliki do pobrania

ulotka informacyjna

Copyright © 2011 ADPolska
All rights reserved

CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja:
Autodistribution Polska Sp. z o.o. | 31-752 Kraków, ul. Makuszyńskiego 24 | tel. 12 683 88 00, fax 12 643 78 82
e-mail: kontakt@adpolska.pl | NIP 872-207-62-58
KRS 0000034198 | XI Wydział Gospodarczy KRS Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia | Kapitał zakładowy: 14 580 500 zł
informacja o cookies