Wydarzenia

3500 patentów w jednym oleju silnikowym

Współczesne samochody to technologiczne dzieła sztuki, naszpikowane nowoczesnymi rozwiązaniami, które poprawiają ich funkcjonalność i ułatwiają życie ich użytkownikom. Jednak niewielu kierowców wie, że również bardzo zaawansowanym produktem są oleje silnikowe Shell Helix, wyprodukowane w przełomowej Technologii Shell PurePlus opracowanej na bazie 3500 patentów!


Shell, od ponad 40 lat, udoskonala technologię pozwalającą na zmianę stanu skupienia gazu ziemnego w ciecz. Dzięki temu firma pozyskuje paliwa, środki smarne i inne surowce przydatne w branży petrochemicznej. Doskonałym przykładem wdrażania innowacji na rynku motoryzacyjnym, są oleje silnikowe Shell Helix do samochodów osobowych, wyprodukowane w Technologii Shell PurePlus. Technologia, która pozwala na otrzymanie krystalicznie czystej bazy olejowej, pozbawionej wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej, to 3500 unikatowych patentów gwarantujących korzyści dla użytkowników samochodów.


Technologiczny wyścig o innowacje


Olej bazowy stanowi od około 75% do 90% oleju silnikowego w zależności od jego formulacji, dlatego tak istotne jest, by był on wysokiej jakości. Oleje Shell Helix wytwarzane w Technologii Shell PurePlus charakteryzują się bardzo wysokim wskaźnikiem lepkości oraz niską temperaturą płynięcia, która umożliwia właściwe smarowanie w niskich temperaturach, sięgających nawet do - 40˚C. Nowe oleje Shell posiadają wyjątkowo niską lotność i są niezwykle odporne na utlenianie. Wszystkie te właściwości przekładają się na wymierne korzyści dla silnika, zapewniając między innymi skuteczniejsze oczyszczanie.


Oleje Shell, wyprodukowane w nowej technologii, sprawdzają się w pracy w najtrudniejszych warunkach – od samochodów WRC zdobywających tytuły w ekstremalnie wymagających rajdach, przez bolidy F1 rywalizujące na torach wyścigowych całego świata, po zmodyfikowane sportowe maszyny BMW startujące w niemieckich zawodach DTM.


Olej dla wymagających


Wdrożenie nowej technologii było możliwe dzięki ogromnym inwestycjom i wieloletniej pracy ekspertów. Shell od 75 lat prowadzi badania nad środkami smarnymi. 200 specjalistów skupionych w 6 laboratoriach Shell na świecie, stale pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie aktywnego oczyszczania i ochrony silników. Dziesiątki milionów dolarów rocznie przeznaczone na badania spożytkowane przez zespół naukowców i inżynierów mają swój efekt w postaci wysokiej jakości olejów Shell Helix obecnych na półkach sklepowych na całym świecie. Dzięki temu, każdy kierowca ma dostęp do zaawansowanych i wyprzedzających epokę rozwiązań - 3500 patentów zawartych w olejach Shell Helix Ultra.


***


O Shell


Shell jest wiodącym globalnym dostawcą środków smarnych dla samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli i maszyn przemysłowych. Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne powstają w trzech głównych centrach badawczo-rozwojowych w Hamburgu, Szanghaju i Houston. Shell produkuje oleje w 50 blendowniach, a smary w 17 zakładach produkcyjnych na świecie, na bazie oleju powstałego z gazu naturalnego, w największej instalacji petrochemicznej zlokalizowanej w Katarze. Niezmiennie od 9 lat Shell zajmuje pierwsze miejsce wśród dostawców środków smarnych na świecie (źródło: Kline&Company).


Dodatkowe informacje:
Justyna Goraj, justyna.goraj@shell.com, tel. 606-670-064

Copyright © 2011 ADPolska
All rights reserved

CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja:
Autodistribution Polska Sp. z o.o. | 31-752 Kraków, ul. Makuszyńskiego 24 | tel. 12 683 88 00, fax 12 643 78 82
e-mail: kontakt@adpolska.pl | NIP 872-207-62-58
KRS 0000034198 | XI Wydział Gospodarczy KRS Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia | Kapitał zakładowy: 14 580 500 zł
informacja o cookies